Information
Information om firman
 
Tidskrifter
 
Böcker
Sorterat efter titlar
Sorterat efter författare




 
D   F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  T  U  V  W  X  Y  Z  Å  Ä  Ö
 
A
 
Alfredsson, Hans / Ernst semmelmans minnen

Förlag: Bonniers

1962, Häftad, bra skick, fotoillustrerad. 80 sidor

30 kronor


Adams Richard  / Den långa flykten  

Förlag: Bonniers

1985, kartonerad i bra skick

70 kr


Adams Richard / Flykten från Bekla 

Förlag: Bonniers

1986, inbunden med skyddsomslag i hyfsat skick

75 kr


Adams Richard / Maia 

Förlag: Bonniers

1986, inbunden med skyddsomslag i hyfsat skick

75 kr


Adams Richard / Pesthundarna 

Förlag: Bonniers

1979, inbunden i bra skick med skyddsomslag

75 kr


Adams Richard / Shardik 

Förlag: Bonniers

1977, inbunden med skyddsomslag, liten namnteckning på första bladet

90 kr


Ahlin Lars / Sjätte munnen 

Förlag: Bonniers

1985, roman, inbunden med skyddsomslag i hyfsat skick

70kr


Aho Juhani / Fiskelycka

Förlag: Sohlmans Klassiker, Sohlmans förlag

1961, litet format, inbunden med skyddsomslag, i hyfsat skick

70 kr


Alfredsson Hans / Tiden är ingenting. En släktsaga

Förlag: Wahlström och Widstrand

1981, inbunden med skyddsomslag i hyfsat skick, en liten namnteckning längst fram

70 kr


Alving Hjalmar / Isländska sagor

Förlag: Bonniers förlag

1935-1945, 5st halvfranska skinnband i bra skick, kartor i några av dom

800 kr


Arnö Berg Inga / Folkdräkter och bygdedräkter från hela Sverige

Förlag: ICA-bokförlag

1985, kartonerad i bra skick och rikt illustrerad, ca. 240 sidor

200 kr


 

B
 


(klicka på bilden för en större version)

IN I DET OKÄNDA
Amerikansk huvudredaktör är Will Bradbury Det bästas bokförlag 1983 första svenska utgåvan Boken är inbunden i mycket gott skick (på skyddsomslaget finns dock några mycket små skador). Boken är en uppslagsbok in i det okända om Atlantis,Alkemi,Astrologi,Demoner,Esp,Hypnos,
Häxor,Magi,Medier,Monster,Parapsykologi,Reinkarnation,Ufo,
Spådom,Spöken,Telepati,Varsel,Varulvar Voodoo och MYCKET,MYCKET MER.23 cm X 28 cm i stående format och på 350 sidor.
Pris 240:-

 

Balkenhohl Detlev (Översättning från Tyska av Lindhè Curt)

/ Laxfiske i norska älvar

Förlag: LT:s Förlag

1967, inbunden utan skyddsomslag, med namntecknig på första blad, illustrerad, 143 sidor i skapligt skick

100 kr


Berg Erik / Vilda vidder

Förlag: Tidens bokklubb

1962, inbunden utan skyddsomslag, dock liten namnteckning längst fram, illustrerad

60 kr


Berman Jules / Det är en doft ifrån den fina världen

Förlag: C.E Fritzes förlag

1953, bild omslag, häftad i skapligt skick

80 kr


Birkesten Olle / Ädelfisk

Förlag: Wahlström och Widstrand

1963, häftad i bra skick, 130 sidor, illustrerad

60 kr


Birkesten Olle & Lindhe Curt m.fl. / Handbok i haspelspinn

Förlag: Wahlström och Widstrand

tryckt 1958, häftad, i hyfsat skick, illustrerad

80 kr


Bjöl Erling / Världshistorien efter 1945

Förlag: Bonniers förlag utgiven av Politikens förlag

1972 och 1973, 3st inbundna böcker med skyddsomslag i bra skick, över 1700 sidor tillsammans, säljs ej styckevis

250 kr för 3 st.


Björlin G. / Sveriges krigshistoria del 2

Förlag: 

tryckt 1917, format 29x40 cm, pärmen loss, illustrerad med mycke färgplanscher och svartvita, väl värt att binda om, utrangerad från Hälsingborgs stads bibliotek med tydliga makulerade stämplar, priset pga. det dåliga skicket

200 kr


Björlin G. / Sveriges krigshistoria del 3

Förlag: 

tryckt 1919, format 29x40cm, lagad i rygg från biblioteket, illustrerad med mycke färgplanscher och svartvita, utrangerad från Hälsingborg stads bibliotek med tydliga stämplar om att den är makulerad och såld, priset pga. det dåliga skicket

300 kr


Vid pennen: Blasius av F. Vid ritstiftet: V E Danielsson. Gefle (Hedman) / Geflegubbar med penna och ritskrift i vrångbild och nidskrift 

Förlag: Gefleborgs tryckeri

1929, exlibirs längst fram, i hyfsat skick

180 kr


Blomberg Stig O. och Gissberg Jan / Resan till Carl Larsson gården

Förlag: Semic

1993, Barnbok, i nyskick, väldigt fint illustrerad

70 kr


Bradford Ernle / Askild & Kärnekull

Förlag: Paulus

1977, på Svenska, med skyddsomslag i hyfsat skick, exlibris längst fram

70 kr


Burns Eugene / Haspelspinn i söt- och saltvatten

Förlag: Bonniers

1957, inbunden med bild på omslaget ej skyddsomslag, i bra skick men med namnteckning på första blad, 180 sidor

100 kr


 

C
 
Titel Vem var den skyldige
Agatha Christie

förlag: Hasselgrens förlagsbokhandel tilgmans tryckeri Helsingfors 1945
Beskrivning Häftad med bild på omslaget 191 sidor i skapligt skick
Pris 190-

Titel,Katt bland duvor
Agatha Christie

Förlag: Bonniers förlag 1959
Beskrivning,Häftad med bild på omslaget i skapligt skick på 217 sidor (liten namnteckning på första blad) Pris 140-


Christie, Agatha/ Den hemlighetsfulle motståndaren

Förlag: AB Lindqvists,lindhska boktryckeriet örebro

1952, Rött pappband med hårda pärmar i skinnimitation ett styck blad är lite vikt för felbindnings skull annars i bra skick

150 kronor


Christie, Agatha/ Den hemlighetsfulle motståndaren

Förlag: AB Lindqvists,lindhska boktryckeriet örebro

1954, inbunden med linnerygg och hårda papp-pärmar
på 173 sidor,i riktigt skapligt skick

150 kr


Christensen Yngve och Lorents / Världen i går och idag

Förlag: Natur och kultur

Från Spanska inbördeskriget till våra dagar i 3 delar komplett, illustrerad

200 kr


 
 

D
 

Danielsson Tage / Mannen som slutade röka boken

Förlag: Esselte förlag

1968, häftad i stort format, i hyfsat skick, illustrerad

70 kr


Danielsson Tage / Mytologi - Ny svensk gudalära

Förlag: Wahlström och Widstrand

1978, inbunden med skyddsomslag i bra skick

60 kr


Deighton Len / Blixt krig

Förlag: Atlantis

1981, Kartonerad i hyfsat skick

80 kr


Delblanc Sven / Oanat-Osett,en överblick av Reinhold Ljunggrens bildvärld

Förlag: Tryckt på Grafioteket i 450 exemplar

fina bilder och i bra skick på omslag och bok

150 kr


 

E
 
Ekert Marianne / Lär dig tova

Förlag: ICA-bokförlag

tryckt 1986, i mycket bra skick, inbunden

120 kr


 

F
 

Fossenius Maj / Majgren, Majträd, Majstång

Förlag: C W K Gleerup Lund

1951, Halvfranskt grönt skinnband med halvt guldsnitt i hyffsat skick. Ca 380 sidor, illustrarad med foton och teckningar. Handlar om midsommarfirande.

Pris 150 kr


Franzén Nils-Olof / Sven Jerring ett stycke radiohistoria

Förlag: Bonniers

1988, Röd inbunden, med skyddsomslag i bra skick, illustrerad
476 sidor.

Pris: 60 kr


Fischerström Iwan W. / Posten

Förlag: Bok och bild

1970,strövartåg i postväsendets och frimärkenas historia, i hyfsat skick med exlibris längst fram, skyddsomslag kvar

100 kr


Frank Mangs / Högst personligt del 2

Förlag: Harriers Förlag

1978, Hyfsat skick, med skyddsomslag

50 kr


Frank Mangs / Högst personligt del 3

Förlag: Harriers Förlag

1980, hyfsat skick, med skyddsomslag

50 kr


Freeling Nicolas / Doublé - Ett nytt fall för Van der Valk

Förlag: Skoglunds förlag

1965, häftad i skick så där

40 kr


Freeling Nicolas / En vit Mercedes - Ett nytt fall för Van der Valk 

Förlag: Skoglunds förlag

1965, häftad i skick så där

40 kr


Freeling Nicolas / Ett fall för Van der Valk

Förlag: Skoglunds förlag

1965, häftad i skick så där, första boken i serien om Van der Valk

70 kr


Freeling Nicolas / Se upp för kattorna - Ett nytt fall för Van der Valk 

Förlag: Skoglunds förlag

1964, häftad i skick så där

40 kr


Furberg Kjell / Svenska biografer

Förlag: Prismas förlag

2001, inbunden med skyddsomslag, 310 sidor, rikt illustrerad

190 kr


Färnström Nils / Streamer mot strömmen

Förlag: Gebers förlag, Almqvist & Wiksell

1965, inbunden utan skyddsomslag, i hyfsat skick men med namnteckning på första blad, illustrerad, 172 sidor

200 kr


 

G
 
Goldman Albert/ Elvis
Nordstedts förlag 1982
Beskrivning:Vit inbunden med löst skyddsomslag. Boken i bra skick
omslaget lite nött.En faktabok om Elvis Presley på 480
sidor,lite fotoillustrationer men i huvudsak en läsfaktabok om
människan och myten E.P. Pris 180-

 

H
 


(klicka på bilden för en större version)

Alf Henriksson
Svensk Historia
Bonniers Förlag 1975 i 2 st Band
Inbundna i bra skick med lösa skyddsomslag och teckningar av Björn Berg och lite fotoillustrationer, böckerna är på över 1000 sidor tillsammans
Pris: 200:- för båda två (komplett)

 


(klicka på bilden för en större version)

Alf Henriksson
HOS ETRUSKERNA
Bonniers förlag 1979
Boken är inbunden med löst skyddsomslag och i väldigt gott skick, med teckningar av Björn Berg.Boken är på 190 sidor Pris 90:-

 


(klicka på bilden för en större version)

Alf Henriksson
BYZANTINSK HISTORIA ÅR 326 TILL ÅR 1453
Atlantis förlag1988
Boken är inbunden med löst skyddsomslag i mycket gott skick (omslaget har dock en mycket liten reva upptill).Boken är illustrerad av Björn Berg,boken är på 460 sidor.Boken handlar om detta tusenåriga rike och dess dramatiska historia och är präglad av envåldshärskare och teologer.Kongenial följeslagare är B Berg som i teckningar ger sin version av den byzantinska eran.
Pris 160:-

 


(klicka på bilden för en större version)

Henriksson Alf/HÄVDATECKNINGAR
Bonniers 1983 Första Upplaga
Boken är inbunden med löst skyddsomslag i bra skick.
Hävdateckningar består b.l.a.av bibliska bakgrunder,kulorna i venezia,läsning i närke,kunlig majestät,bältespännare och mycket,mycket annat, boken är på 220 sidor och med bilder av Björn Berg Pris 150:-

 


(klicka på bilden för en större version)

Henriksson Alf/DET VÄSTLIGA HELLAS
Atlantis förlag 1991 276 sidor
Boken är inbunden med löst skyddsomslag i mycket gott skick.
Boken innehåller sjöfolken,helig vår,tyrannernas fall,kymes fall, akragas undergång,det blomstrade syrakusa, slavupproren och mycket,mycket annat samt med teckningar av Björn Berg Pris 150:-

Hemmer Jarl/Rågens rike
Förlag:Holger och Schildt Helsingfors (tryckt troligtvis tidigt 1900-tal
fann ej något tryckår)
Beskrivning;Häftad på 170 sidor tjock och iskapligt skick(bild
på framsidan av en kärve) Pris 100-

Henriksson, Alf / Sveriges historia

Förlag: Bonniers

1975, Inbundna på tillsammans över 1000 sidor. I bra skick med skyddsomslag. Björn Berg har gjort dom tecknade illustrationerna och massor av fotoillustrationer finns med i böckerna.

150 kronor


Hantverkets Bokförlag / Mureri

Förlag: Lindfors Bokförlag

1936, Linneband på ca 460 sidor. Format 22 * 30 cm i riktigt skapligt skick. En bok som är rikt illustrerad med foton och teckningar om det mesta inom mureri såsom kakelugnar, spisar, murar, kyrkor, tegel mm och även mureriets historia i fem avdelningar

Pris: 1600 kronor


Haglund Bertil / Ett sätt att leva

Förlag: Nordsteds

1982, inbunden med skyddsomslag, i bra skick

60 kr


Hammarlund Olle / Resan till paradiset (om resan som mål och äventyr)

Förlag: Raben & Sjögren

1970, i bra skick inbunden med skyddsomslag

50 kr


Hansson Tilda / Ateneums kokbok

Förlag: Fritzes förlag

1925, tredje om arbetade upplagan, i skick så där, liten namnteckning på första blad, ej omslag men inbunden

80 kr


Hastings Max / Seger i Europa

Förlag: Legenda

1985, Från invasionen till kapitulationen. i bra skick med skyddsomslag

140 kr


Hyden Nils / Överste Benrangel

Förlag: Tryckt hos Holmqvists boktryckeri och A-B Weijmers förlag

1905, äventyrsroman från Sveriges storhetstid, i skapligt skick och över 100st orginalillustrationer, 782 sidor, vit pärm 

1200 kr


 

I
 
 

J
 
Johansson Stig H / Mitt spår

Förlag: Bonnier Alba tryckt

1995, en bok av travkusken, inbunden med skyddsomslag i hyfsat skick, illustrerad

80 kr


 

K
 

Kvist Klara / Släkten är bäst en skälmroman

Förlag: Fabel Stockholm

1978, En skälmroman om hur man mördar sin arvtant utan att hon ens märker det själv. Inbunden i mycket bra skick med skyddsomslag. Ca 180 sidor.

50 kr


Kreuger Ivar / Collection

Förlag Caslon Press

1932, Auktionskatalog nr 10 över en samling oljemålningar, akvareller, teckingar keramik, guld, kristaller med mera som tillhört Ivan Kreuger. Totalt 135 sidor med många bildilustrationer. Katalogen är häftad med limmad rygg i skapligt skick.

Pris: 150 kr


Kågén Elis / Mellan Sommen och Vättern del 1

Förlag: Elis Kågéns förlag Tranås

1966, Röd inbindning utan skyddsomslag. Rikt illustrerad i skapligt skick. 260 sidor.

Pris: 80 kr


Kågén Elis / Mellan Sommen och Vättern del 2

Förlag: Elis Kågéns förlag Tranås

1970, Röd inbindning utan skyddsomslag. Ett hembygdsverk på 260 sidor i bra skick med många illustrationer.

Pris: 80 kr


Karlfeldtsamfundet skriftserie 6 / Karlfeldts Sjugare

Förlag: Malungs boktryckeri

1975, i hyfsat skick

75 kr


 

L
 


(klicka på bilden för en större version)

SVENSKT NATURLEXIKON
Carl-Fredrik Lundevall huvudredaktör
Det Bästas Bokförlag 1995(en ny version av vårt sv landskap) Boken är inbunden och i ett mycket gott skick på ca:500 sidor och format 23 cm X 26 cm.Boken är ett svenskt uppslagsverk om vår natur i bokstavsordning samt fristående text om alla djur, växter,stenar och allt annat i boken.Myket fint illustrerad dåde med foton och teckningar.
Pris 300:-

 

Sadie, Stanley & Latham, Alison / Musikguide

Förlag: Bonniers

1987, Inbunden med skyddsomslag i mycket bra skick på ca 520 sidor. En rikligt illustrerad bok om musik.

150 kronor


Linderholm Helmer / Den röda stigens folk

Förlag: Plus

1977, Inbunden i bra skick, en indianroman på drygt 310 sidor.

Pris 90 kr


Linderholm Helmer / Vid blå bergens gräns

Förlag: Plus Stockholm

1976, Inbunden i bra skick. Skyddsomslaget är dock lite slitet. En indianroman på drygt 360 sidor.

Pris: 90 kr


Larsson Lena / Vill våra barn ärva våra ljusstakar

Förlag: Bohuslänningens AB Uddevalla

1970, Häftad, limmad i mycket bra skick. Rikt illustrerad med foton och teckingar om antikviteter och på 144 sidor. 243 illustrationer och teckningar.

Pris 200 kr


Laktionov Aleksandr / Nordpolen

Förlag: Förlaget för litteratur på främmande språk

1960, ur polarfärdernas historia, illustrerad, bra skick, men namnteckning längst fram, ej skyddsomslag

170 kr


Lampe K.G & Schwartz A. & Seyffert A. / Veterinären - Boken om våra husdjur

Förlag: 

inbunden, om hästar, hundar med flera djurarter från 1918. innehåller planscher i färg som man öppnar upp och väldigt mycket illustrationer på olika husdjurarter, boken är i hyfsat skick och är på över 1400 sidor

900 kr


Lidman Hans / Ren stigen (Berättelser från Nordkalotten)

Förlag: Legenda Bonniers

1984, inbunden med skyddsomslag i bra skick

300 kr


Lindhé Curt / Mina Sjöar

Förlag: LT:s Förlag

1962, häftad i hyfsat skick, namnteckning på första blad

80 kr


 

M
 
Malm Anders Erik och Åkerman Jan / Älgjägarens bok

Förlag: 

1959, Natur och kultur, inbunden i hyfsat skick

150 kr


Manker Ernst / Bortom Fjällen

Förlag: Folket i bilds förlag

1957, inbunden med lite nött omslag, men boken i bra skick, rikt illustrerad

150 kr


Manker Ernst / Rajd och karavan

Förlag: LT:s Förlag

1958, inbunden med lite nött, skyddsomslag men boken i gott skick, andra upplagan, rikt illustrerad

140 kr


Manker Ernst / Viddernas vandrare

Förlag: Folket i bilds förlag

1959, inbunden med lite nött skyddsomslag, men boken i gott skick dock namnteckning på första blad. Rikt illustrerad

120 kr


Manker Ernst / Vägen går krokigt

Förlag: Lars Hökenbergs

1936, inbunden ej skyddsomslag, boken i bra skick men lite nött på ryggen, rikt illustrerad

200 kr


Mölstad Mikael och Bengt Fritiofsson / En värld av vin. Den kompletta vinguiden

Förlag: Nordsteds

1995, inbunden i bra skick, 940 sidor

150 kr


 

N
 
Nilsson Fritiof Piraten / Flickan med bibelspråken

Förlag: Bonniers

1964, inbunden ej skyddsomslag, i bra skick

70 kr


Nilsson Jan-Olof / Anrop Red Dog

Förlag: Svenska förlaget

tryckt 2002, i skick som ny med skyddsomslag

140 kr


Nilsson Olle W. / Året om på fiskevatten 

Förlag: KL Beckmans Tryckeri Gebers

1967, inbunden i bra skick med namnteckning på första bladet, illustrerad med foton

60 kr


Norrman Olof / Marja och Gråben 

Förlag: Oriel Blombergs förlag

1944, bokens ungdomsböcker nr1, inbunden i något nött format, handlar om en liten Lappflicka

50 kr


   

O

 
   

P
 
Palmborg N. / Böckernas hundar 

Förlag: Raben & Sjögren

1990, i hyfsat skick med skyddsomslag, 470 sidor, recensionsexemplar

180 kr


Parker Julia och Derek / Drömmar

Förlag: Wahlström

1994, en dömmtydningsbok, andra upplagan, i bra skick, kartonerad

100 kr


 

Q
 
   

R
 
Rydsjö, Elsi / De röda bergen

Förlag: Bokklubben Svalan

1990, Inbunden med skyddsomslag i mycket bra skick.

45 kronor


Rydsjö, Elsi / Liten flöjt av silver

Förlag: Bokklubben Svalan, Bonniers

1989, Inbunden med skyddsomslag i mycket bra skick.

50 kronor


Rydsjö, Elsi / Allra kärestan min

Förlag: Bonniers

1985, Inbundet band med skyddsomslag i mycket bra skick.

45 kronor


Rydsjö, Elsi / Röd är ryttarens häst

Förlag: Bokklubben Svalan

1991, Inbundet band med skyddsomslag i mycket bra skick.

45 kronor


Rydsjö, Elsi / En doft av timjan

Förlag: Bokklubben Svalan

1990, Inbundet band med omslag i mycket bra skick. Namnteckning längst fram.

45 kronor


von Rosen Björn / Berget och solen

Förlag: Bonniers Stockholm

1949, Vitt linneband i skapligt skick. Rikt illustrerad med bilder och teckningar. Ca 400 sidor.

Pris 400 kr


Rawicz Salvomir / Flykten från Stalins läger

Förlag: Historiska media

2005, i skick som ny med skyddsomslag

100 kr


 

S
 
Wallman, Hasse & Svedlid, Olov / För nöjes skull

Förlag: Fälth och Hässler

1998, Inbunden med skyddsomslag i mycket brs skick. Ca 280 sidor. En stor bok om nöjen och nöjes skull med ca 200 bilder. 22*30 cm.

120 kronor


Swahn, Clas / UFO möte med det okända

Förlag: Semic

2000, Inbunden, kartonerad i bra skick. Fotoillustrerad och teckningar. 130 sidor.

60 kronor


Sadie, Stanley & Latham, Alison / Musikguide

Förlag: Bonniers

1987, Inbunden med skyddsomslag i mycket bra skick på ca 520 sidor. En rikligt illustrerad bok om musik.

150 kronor


Salberg Thorfinn / Vappus

Förlag: Lindblads

1948, inbunden, i bra skick, dock namnteckning längst fram, ej skyddsomslag

90 kr


Salberg Thorfinn / Vappus

Förlag: Lindblads

1948, inbunden, i bra skick, dock namnteckning längst fram, skyddsomslag, lite nött

120 kr


Steinbeck John / Det var en gång ett krig

Förlag: Prisma

1976, Nyutgåva med omslag, inbunden i gott skick

80 kr


Sundberg Kurt / Torpet Åsen på Brännsjöskogen

Förlag: Nordisk Rotogravyr 

1965, Exlibris i början och lite defekt omslag annars i nyskick

140 kr


Sundström Carla och Erik / Färga med svampar

Förlag: ICA-bokförlag

1983, i fint skick, dock namnteckning längst fram

100 kr


Svärdson Gunnar och Nilsson Nils-Arvid / Fiskebiologi

Förlag: Hallandspostens tryckeri

1964, en temabok, häftad/pocket, i bra skick, namnteckning första blad, en bok om fiskebiologi och fiskeriforskningen med foto och illustrationer

50 kr


 

T
 

U
 


(klicka på bilden för en större version)

Kerry Usher text John Sibbick illustratör
HJÄLTAR,GUDAR&KEJSARE i den romerska mytologin Legenda förlag 1990 Kartonerad i mycket gott skick,rikt illustrerad och väldigt mycket fina färg illustrstioner.Boken är i format 28cm x 21,5 och högstående på 130 sidor Pris 140:-

Unefäldt Gösta / Lax i Laxá om sportfiske på Island

Förlag: Albert Bonniers

1967, häftad i hyfsat skick, namnteckning på första blad, lite illustrerad

120 kr



V
 
Vallgren Ville/ Ville Vallgrens ABC-bok med bilder.
förlag, Söderström och co förlagsaktiebolag tryckt i Helsingfors 1916.
Beskrivning: Häftad i hyfsat skick på 128 sidor 19,5cm X 25,5 cm i stående format,illustrerad både med teckningar och foton samt ganska mycket text ,en kul och annorlunda läsebok
Pris:175-
Von Lang Jochen / Adolf Hitler en diktators ansikten

Förlag: Berghs

1978, i bra skick med skyddsomslag

190 kr



W
Wallman, Hasse & Svedlid, Olov / För nöjes skull

Förlag: Fälth och Hässler

1998, Inbunden med skyddsomslag i mycket brs skick. Ca 280 sidor. En stor bok om nöjen och nöjes skull med ca 200 bilder. 22*30 cm.

120 kronor


Widén, Albin / Svenskarna och Sioxupproret

Förlag: Lindqvists förlag 1965

1965, Häftad indianbok i mycket bra skick. Osprättad

160 kronor

 

X
 

Y
 
Young Desmond Överste / Rommel

Förlag: Lars Hökenbergs

1950, inbunden i bra skick, illustrerad

130 kr



Z
 

Å
 

Ä
 

Ö
 
Öste Bengt / Med fluga i stilla vatten

Förlag: 

tryckt 1971, häftad 60 sidor i bra skick med namnteckning på första sidan. Ingår i serien fritidsfiskarnas special handbokserie som nummer 2

50 kr